Mi az az OpenCart?
Az OpenCart egy népszerű ingyenes e-kereskedelmi platform (hivatalos honlap), amivel könnyen építhetsz webshopokat. Biztosít minden webáruházhoz szükséges alapfunkciót: termék- és rendeléskezelést, különféle fizetési és szállítási módokat, stb.
Az OpenCart előnyei
Az OpenCart egy nagyon népszerű és könnyen használható e-kereskedelmi platform, amelynek számos előnye van. Elsőként, az OpenCart ingyenes és nyílt forráskódú, így bárki számára szabadon hozzáférhető és módosítható. Másodszor, az OpenCart könnyen beállítható és konfigurálható, ezért az új felhasználók is viszonylag egyszerűen tudják kezelni a webáruházukat. Harmadszor, az OpenCart rendelkezik egy jól használható admin felülettel, amelyen keresztül hatékonyan lehet kezelni a termékeket és rendeléseket.
Az OpenCart egy ideális választás kis- és közepes méretű boltok számára, akik egy könnyen használható és könnyen beállítható e-kereskedelmi platformot keresnek.
OpenCart vs. más e-kereskedelmi platformok
Az OpenCart, összehasonlítva más e-kereskedelmi platformokkal, mint például a Magento, a Shopify vagy a WooCommerce, sok szempontból könyebben használható és konfigurálható, ezért ideális választás lehet a kis- és közepes méretű boltok számára.
Az OpenCart egy aktív fejlesztői közösséggel is rendelkezik, ezért – legalábbis nemzetközi szinten – viszonylag egyszerűen lehet segítséget találni a platform használatával kapcsolatban. A fejlesztők különféle bővítményeket és sablonokat készítenek a rendszerhez, amelyek tovább javítják az OpenCart funkcionalitását és megjelenését.
Az OpenCart hátrányai
Az OpenCartnak bizonyos hátrányai is vannak, bár ezek attól függnek, hogy milyen igényei vannak a felhasználónak. Elsőként, az OpenCartnak alacsonyabb teljesítményű lehet, ha nagyméretű termékkatalógussal rendelkező, nagy forgalmú webáruházak számára használják.
Az OpenCart felhasználóbarát, de a kezdő felhasználók számára még így is nehéz lehet elsajátítani a platformot, különösen ha nincs elég tapasztalatuk az e-kereskedelem területén. Az OpenCartnak azonban van egy aktív fejlesztői közössége, amely segít a felhasználóknak a platform használatával kapcsolatban.
A probléma inkább az lehet, hogy Magyarországon nem sokan foglalkoznak ezzel a platormmal. Ezért ha kifejezetten a magyar piacra akarsz webshopot indítani, érdemesebb az otthon jobban elterjedt megoldások között nézegetni, például WordPress.
Az OpenCart sablonok
Az OpenCart – hasonlóan a többi ekereskedelmi platformhoz – sablonokat (témák, themes) használ a webáruház megjelenésének szabályozására.
Az OpenCarthoz számos ingyenes és fizetős sablon készült, így elég nagy szabadságot kapsz a webáruházad megjelenésének kiválasztására.
Mi kell az OpenCart webshop elindításához?
Az OpenCart használatához szükség lesz webtárhelyre és domain névre. A webtárhely segítségével tárolhatod az OpenCart alkalmazást és az adatbázist, a domain név (pl. valami.hu) pedgi a webshop elérhetőségét biztosítja.
A webtárhely szolgáltatók különböző opciókat kínálnak, a szolgáltatás árától és a tárhely méretétől függően. Mindenképpen érdemes összehasonlítani a szolgáltatókat és az árakat, hogy a legmegfelelőbb szolgáltatót válaszd.
A domain név regisztrációt a legtöbb tárhely szolgáltatónál szintén el lehet intézni. A domain nevek ára változó, de általában havi vagy éves díjat kell fizetni a domain regisztrációjáért. A .hu-s domainek átlagos ára évi pár ezer forint körül mozog.
Mindenképpen érdemes megtervezni a webáruházat: mire számítunk, mennyi pénzt szánunk erre a projektre, hogy mi a célunk vele, és milyen funkciókra lesz szükségünk. Ennek fényében érdemes rendszert választani. Ha a nemzetközi piacra készülsz, akkor érdemes megfontolnod az OpenCartot is.
Vélemény, hozzászólás?